close
تبلیغات در اینترنت
abi-spotr - 21
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

abi-spotr

گفتی پاییز را دوست داری/می دانستم با او نسبتی داری!

لوازم شکاری
خرید

گفتی پاییز را دوست داری/می دانستم با او نسبتی داری! قطعاتی از دلنوشته‌های شعرای بنام و بی‌نام. بینندگان عزیز چنانچه شما نیز همچون دیگر شعرای با نام و بی نام ما،‌ شعر یا دلنوشته‌ای دارید، برای انتشار در سایت از آن استقبال خواهیم کرد.

گفتی پاییز را دوست داری
می دانستم با او نسبتی داری!
هر دو
مهری دارید
که بر دل می نشیند

رحیم یوسفی
*********
ﺁﻧﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺐ ﻫﺎ
ﺩﯾﺮﺗﺮ ﺑﻪ ﺧﻮﺍﺏ ﻣﯽ ﺭﻭﻧﺪ،
ﭼﯿﺰﻫﺎﯼ ﺑﯿﺸﺘﺮﯼ ﺍﺯ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﻨﺪ
ﺍﯾﻠﻬﺎﻥ ﺑﺮﮎ


****************
سايه سنگ بر آينه خورشيد چرا؟
خودمانيم، بگو اين همه ترديد چرا؟
نيست چون چشم مرا تاب دمى خيره شدن
طعن و ترديد به سرچشمه خورشيد چرا؟
طنز تلخى است به خود تهمت هستى بستن
آن که خنديد چرا، آن که نخنديد چرا؟
طالع تيره ام از روز ازل روشن بود
فال کولى به کفم خط خطا ديد چرا؟
من که دريا دريا غرق کف دستم بود
حاليا حسرت يک قطره که خشکيد چرا؟
گفتم اين عيد به ديدار خودم هم بروم
دلم از ديدن اين آينه ترسيد چرا؟
آمدم يک دم مهمان دل خود باشم
ناگهان سوگ شد اين سور شب عيد چرا

قیصر امین پور

**********

با خاطرش امشب هزاران قصه دارم
اول بدستش دست  مهرم  میسپارم
/
بعدا  نگاهی عاشقانه توی چشمش
عکس دلم را توی قلبش می نگارم
/
آهسته با صد شرم  دستی میبرم، تا
حس  لطیفش، توی  دستانم  گذارم
/
از  خانه  میآییم  بیرون،  توی  کوچه
پس کوچه های خاطراتم می شمارم
 /
از پشت پرچینها هزاران شاخه یاس
در لا به لای عطر مویش  می گذارم
/
گل بوسه از مهتاب میگیرم به اجبار
تا  روی  گرم  گونه های  او  بکارم
/
نخ میکنم یک رشته مروارید غلطان
یک سینه ریز از خوشه  پروین بیارم
/
آمد  به طعم خلوتم مهتاب پاشید
آمد طراوت داد دست روزگارم
/
آمد و عمری جاودانه بر غزل داد
تا عمر دارم شاکر از چشمان یارم
/
این ها تماما  آرزو های دلم بود
اینها ، جز اینها آرزوهایی ندارم

حسین دلجووو

************

تو را

نه کوسه درید

و نه آب دریا خورد

تو آن کنایه ی تلخی

که در شبی غمگین

زبان موج،

به تدریج بر لبت آورد؛

"تو چشم بخت منی!

اینچنین به خواب مرو

تو آبروی جهانی!

به روی آب مرو!"

حسين جنتي
*********


بینندگان عزیز چنانچه شما نیز همچون دیگر شعرای با نام و بی نام،‌ شعر یا دلنوشته‌ای دارید، برای انتشار در سایت «تابناک‌ با تو» از آن استقبال خواهیم کرد.
من شرم ناگهانی یک ایینه ام
که وقت تماشایت
چشم به دیوار روبرو میدوزد
اصرار یک کبوتر زخمی ام
برای اندکی پرواز
واخرین بیت یک غزل عاشقانه ام
که قافیه اش احساس است
وسنگینی سکوتی هستم که هیچگاه شکسته نخواهد شد
ونقاشی یک نابینا
که دران همیشه برف میبارد
وذهن ناارام یک دریایم
که اکنده از صدف ادراک است
وقامت یک کاجم
که بلندایش
به اندازه صد وجب دست گل ارکیدست
وسعت گلبرگ گل سرخی که
در ایوان خانه چشم ترم روییدست
سجده شتابان یک قطره بارانم
به سجاده تفدیده دشت تردید
اتشی هست اگر
اتش اندوه من است
برکه ای هست اگر
برکه چشمان ترم
قبله ای هست اگر قبله نورانی پیشانی دوست
شکوه ای هست اگر
شکوه زخویش
که چقدر دیر ترا یافتم
ای اولین حسی که مرا عاشق خویشم کردی

بازدید : 121 تاریخ : جمعه 22 آبان 1394 زمان : 16: نویسنده : abi-spotr نظرات ()

شقایق فراهانی: باید یاد می گرفتم که بیشتر برای پسرم مادری کنم

روغن سبيل
قیمت بند انداز برقی

شقایق فراهانی از یک خانواده کاملا هنری پای به عرصه بازیگری گذاشت و اولین بار مخاطبان با چهره معصوم و غم زده اش با چشمان درشت و زیبا در فیلم «لیلا»ی داریوش مهرجویی آشنا شدند که قرار بود شقایق فراهانی همسر دوم مردی بشود که زن اولش عقیم و نازاست. با حضور در این فیلم توجه کارگردان ها به سمت این بازیگر مستعد و خوش چهره جلب شد و در سال های بعد توانست با اغلب بزرگان سینما از قبیل بهرام بیضایی، ایرج قادری، مهدی فخیم زاده، داریوش فرهنگ و احمد امینی همکاری کند.


فراهانی طی سال های فعالیتش توانسته با تسلط کامل انواع و اقسام شخصیت های زن سینمایی و تلویزیونی از قبیل زن معصوم، روستایی، شهری، روشنفکر، سنتی، وکیل، دکتر، مهندس و غیره را بازی کند. فراهانی فارغ التحصیل رشته نقاشی از دانشگاه آزاد اسلامی است و از دوران کودکی همراه پدر و مادرش بهزاد فراهانی و فهیمه رحیمی نیا به بازی در تئاتر پرداخته است.

«لیلا»، «کلاشینکف»، «شب های تهران»، «پروانه ای در باد»، «عاشقانه های تجریش»، «خانه پدر»، «مهمان»، و سریال های «انقلاب زیبا»، «کلاه پهلوی» و «فوق سری» از جمله کارهای ماندگار کارنامه کاری فراهانی محسوب می شوند. با شقایق فراهانی که این روزها مثل همیشه پرکار است درباره فعالیت های مختلفش و نقش هایی که ایفا کرده است گفت و گو کرده ایم.

بازیگر قابل احترام و درجه یکی هستید. ضمن اینکه حضورتان در کارهای خیریه و زیست محیطی به شما وجهه متفاوتی می دهد. چقدر این نوع فعالیت ها برایتان در حکم یک دغدغه محسوب می شود؟

از بیست سال پیش مشارکت و حضور در این نوع فعالیت های اجتماعی جزو دغدغه های مهم زندگیم بوده است و گرم شدن کره زمین و تبعات زیست محیطش که متاسفانه سال به سال بدتر هم می شود همیشه به عنوان یک معضل فراگیر جهانی برایم مطرح بوده و اینکه بتوانم به آدم ها این آگاهی را بدهم که باید بیشتر از اینها به فکر نجات و حفظ کره زمین باشند و چه کارهایی باید برای حفظ کره زمین انجام بدهیم برایم اهمیت داشته است. در هر جایی که در این حوزه ها کوچکترین کاری از دستم برآمده حضور داشته ام. برای آدم ها شرایط زندگی بهتر را فراهم می کند و تک تک ملزمیم به آگاهی بخشی در این زمینه.

در بخش حمایت از حیات وحش هم حضوری جدی دارید و در چند مستند در این باره حضور داشتید؟

حیات وحش هم جزئی از زندگی و محیط زیست کره زمین است و باید در این زمینه فرهنگ سازی هم انجام داد. چه خوب که تجربیات بازیگری من هم مجالی برای حمایت از این حیطه شود.


با توجه به اینکه بازیگر محبوب و شناخته شده ای هستید آیا تا به حال تلاش کرده اید از محبوبیت خود در جهت آگاهی رسانی به مردمی که از این نوع فعالیت ها اطلاعی ندارند استفاده کنید؟

به دفعات چنین کاری را انجام داده ام.

بنابراین خیلی ها را از کارهای اشتباهشان در زمینه تخریب محیط زیست و کشتن حیوانات، آگاه کرده اید؟

من اسمش را اشتباه نمی دانم بلکه بیشتر عدم آگاهی است. الان سر صحنه هر فیلمی که بازی می کنم سعی می کنم با همکاری سایرین بعد از خوردن و عده های غذایی به تفکیک زباله ها بپردازیم و ظروف پلاستیکی جدا و شیشه ها نیز جدا در کیسه دیگری قرار گیرد و حتی المقدور کمتر از ظروف یکبار مصرف استفاده کنیم. همین ته سیگارهایی که عابران بی توجه کف خیابان می اندازند مدت ها زمان صرف می شود که اثرش از بین برود و منشا آلودگی است.

در زندگی خانوادگی چطور آدمی هستید؟ بخصوص در رابطه با فرزندتان. به نظر می رسد به دلیل فاصله کم سنی میان شما و پسرتان رابطه تان متفاوت تر باشد.

اعتراف می کنم هرچقدر که سنم بالاتر می رود بیشتر از قبل به اشتباهاتم در رابطه با بزرگ کردن پسرم پی می برم. البته فکر می کنم همه پدر و مادرها در زندگی به چنین دیدگاهی می رسند. خدا را شکر در سال 94 رابطه بهتری با پسرم داشته ام و فکر می کنم بچه ها واقعا به وجود پدر و مادر نیازمند هستند و چون دوست دور و برشان زیاد دارند باید والدین وقت بیشتری را برای هدایت و حمایت آنها صرف کنند. اعتراف می کنم باید یاد می گرفتم که بیشتر برای پسرم مادری کنم.

آیا دلیل این مسئله که کمتر برای پسرتان وقت گذاشته اید شرایط کاریتان بوده است؟

کار هم جزئی از این مسئله است اما به هر حال چنین اتفاقی افتاده است و مهم این است که از حالا به بعد از آن درس بگیرم و جور دیگری رفتار کنم.

آیا تا به حال در رابطه با پسرتان دچار چالش جدی شده اید؟

کدام مادری است که با فرزندش درگیر این چالش های جدی نشده باشد. هر کسی بگوید که چنین اتفاقی برایش رخ نداده است واقعیت را کتمان کرده است. با گذر از این چالش ها است که مهر و عشق مادر و فرزندی محکم تر می شود.

این شانس و موهبت را داشتید در خانواده ای رشد کنید که پدرتان بهزاد فراهانی نازنین و فرهیخته و مادرتان فهیمه رحیم نیا صبور و مهربان باشد. چقدر این خاستگاه خانوادگی به شما کمک کرد که انسان موفقی باشید؟

پدر و مادرم دو بال پرواز من در زندگیم هستند. در زندگی هر کسی پدر و مادر نقش مهم و کلیدی دارند و قطعا در زندگی من هم همین طور بوده است و طبیعی است که اگر در خانواده دیگری بودم سرنوشت دیگری پیدا می کردم.

جزو معدود بازیگرانی هستید که این توانایی را دارید که هم در نقش زنان پایین شهری مثل کاراکترتان در سریال «فوق سری» و یا زنان پولدار و متشخص مانند کاراکترتان در «کلاه پهلوی» بازی کنید. چقدر این تنوع نقشی برایتان دارای اهمیت است؟

دوست دارم نقش های متفاوتی بازی کنم که بازیم برای مخاطب باورپذیر باشد و البته همواره سعی می کنم در نقش غرق شوم و دوری کنم از اینکه مخاطب دستم را بخواند. اگر مخاطب متوجه شود که من دارم نقش بازی می کنم این برایم شکست محسوب می شود.

آیا به بازی رئالیستی اعتقاد دارید؟

زیاد به دنبال استفاده از این اصطلاحات نیستم! (با خنده) نقش باید باورپذیر بازی شود و به قول پدرم به شیوه استانیسلاوسکی (زندگی با نقش) علاقه بیشتری دارم.

آیا دوست دارید در نقش هایی کم دیالوگ که این روزها بیشتر متداول شده بازی کنید؟ منظورم نقش هایی است که ایفای آنها را متکی بر بازی استیلیزه و حسی می دانند.

بله، دوست دارم همه جور نقشی را بازی کنم و از جمله نقش های متکی به حرکت و نه دیالوگ.

برای نقش های مشابه در آثار مختلف مثل نقش هایتان در «کلاشینکف» و «فوق سری» چه تفکیک هایی قائل می شوید که نقشتان رنگ آمیزی بشود؟

این تفاوت ها به تحلیل ها و تحقیقاتی بر می گردد که من درباره خودشناسی گذرانده ام و هنوز هم پیگیریش می کنم و هر چقدر می آموزم متوجه می شوم که چقدر کم می دانم. روند خودشناسی با جامعه شناسی و شناخت فرهنگ ها و خانواده ها کامل می شود. موقعی که درگیر شناخت از کاراکتری که قرار است بازی اش کنم می شوم، متوجه می شوم این امر می تواند باعث ارائه بازی بهتری بشود. نوع راه رفتن، آناتومی بدن، نوع حرف زدن، خندیدن و نظایر آن المان هایی هستند که یک شخصیت را کامل می کنند.


آیا در آثاری که نیاز دارند به استفاده از لهجه سعی می کنید مشابه سازی لهجه را با معدل های بیرونی انجام دهید یا سعی می کنید مطابق فیلمنامه خودتان لهجه خلق کنید؟

بستگی به کار دارد. مثلا در «فوق سری» بیشتر تغییر لحن حرف زدن بود تا لهجه و من صداسازی انجام دادم. البته دوست داشتم از لهجه برای این شخصیت استفاده کنم که به خاطر حساسیت های موجود از آن گذشتیم. در این سریال مهدی فخیم زاده با کم کردن زوائد و حواشی بازیم به من کمک زیادی کرد تا نقشم را شایسته تر بازی کنم؛ نقش زنی ساده دل و مهربان که به کارهایش باور داشت و عاشق خانواده اش بود.

برخی از کارگردان ها مثل مهدی فخیم زاده در حین کار خیلی جدی و تا حدی عصبانی هم می شوند. شما با رفتارهای مختلف کارگردان ها چگونه کنار می آئید؟

مهدی فخیم زاده استاد است و از ایشان آموختم. در مورد سایر کارگردانان هم سعی می کنم همه چیز را با احترام متقابل و دوسویه پیش ببرم.

به عنوان آخرین پرسش می خواهم بدانم اوقات فراغت را چگونه سپری می کنید؟

بیشتر مواقع سرگرم بازی در فیلم ها و سریال ها هستم و اوقات فراغت کمی دارم و ترجیح می دهم در اوقات فراغتم در درجه اول وقتی برای پسرم بگذارم و در درجه دوم با دوستانم معاشرت کنم چون واقعا دلم برای همه آنها تنگ می شود.

ماهنامه دنیای زنان

بازدید : 120 تاریخ : جمعه 22 آبان 1394 زمان : 17: نویسنده : abi-spotr نظرات ()

سحر زکریا:دوست داشتم خود را در مقام یك زن موفق ببینم

ترازوهای دیجیتال
پد عرق گیر زیر بغل

 40سالگی سن عجیب و غریبی است. از آن سن‌هایی كه برای افراد به ویژه زن‌ها، حس متفاوتی را به دنبال دارد. حس بین ترس و تجربه. ترس به این خاطر كه بسیاری از زن‌ها در آستانه ورود به این دهه نگران می‌شوند؛ نگران از دست دادن زیبایی. انگار هر خط صورت‌شان یك گام آنها را از جوانی دور می‌كند. شاید به همین خاطر است كه حتی از فكر كردن به آن هم فرار می‌كنند اما بعضی از خانم‌ها هستند كه سن را تنها یك عدد می‌دانند و هر چین و چروكی را كه روی صورت‌شان می‌افتد نشانی برای افزودن تجربیات‌شان بدانند.


نمونه این افراد سحر زكریا است؛ دختری كه در گذر از 40 سالگی همچنان احساس زیبایی و جوانی می‌كند و اینگونه افراد معتقدند كه به سن فقط باید به چشم یك عدد نگاه كرد. سحر می‌گوید در 42سالگی همان حسی را دارد كه در 20 سالگی داشته و هیچ وقت اهل پنهان كردن سن و سالش نبوده. او نگران نیست كه در این سن هنوز مجرد مانده، بلكه ازدواج را اتفاقی می‌داند كه باید به وقتش رخ دهد. گفت‌وگوی ما با سحر را در مورد 40 سالگی بخوانید.

وقتی دو سال قبل مصاحبه شما را خواندم كه در آن صراحتا اعلام كرده بودید كه با آغوش باز به استقبال 40 سالگی می‌روید، حسابی تعجب كردم.

چرا تعجب؟!

شاید بخشی از آن تعجب به این خاطر بود كه خانم‌ها به ویژه اگر مجرد باشند، علاقه چندانی به بیان سن‌شان در آستانه 40 سالگی ندارند؟

به نظرم این موضوع بیشتر جنبه فرهنگی و روانشناختی دارد. خانم‌ها نگران بالا رفتن سن‌شان هستند چون تصورشان بر این است كه با بالا رفتن سن، زیبایی‌شان تحت تاثیر قرار می‌گیرد و ممكن است مانند گذشته جذاب نباشند؛ در حالی كه اگر شما به این موضوع فكر كنید كه با اضافه شدن سن‌تان دارای تجربیات زیادی شده‌اید، این تجربیات باعث می‌شود شما رفتاری پخته‌تر و با وقارتر داشته باشید و از پس مدیریت هر موضوعی بر بیایید. در این شرایط شك نداشته باشید جذابیت شما چندین برابر گذشته خواهد شد.

شاید افرادی به این موضوع هم فكر می‌كنند اما لزومی نمی‌دانند سن‌شان را به همه اعلام كنند.

چرا نباید اعلام كرد. به نظرم سن واقعا یك عدد و رقم است و اعلام آن به اعتماد به نفس افراد باز می‌گردد. به‌طور مثال اگر شما پنج یا 10 سال از سن واقعی‌تان كمتر باشید چه ویژگی به شما اضافه می‌شود البته كه هیچ ویژگی... .

اما برخی از افراد به ویژه بازیگرها فكر می‌كنند كه با اعلام سن‌شان ممكن است دیگر نتوانند نقش دختر جوان را بازی كنند.

به هر صورتی این موضوعی است كه در كشور ما به یك دغدغه بدل شده است. اكثر فیلم‌ها و سریال‌های ما صرفا به دنبال عروسك هستند نه بازیگر، وگرنه در یك قصه خوب جای كار برای هر سن و شرایطی وجود دارد. وقتی توجه ما صرفا به مسائل ظاهری است طبیعی است كه افراد به پنهان‌كاری روی می‌آورند و در 40سالگی هنوز خودشان را یك دختر 20 ساله جا می‌زنند.

شما نگران نیستید كه با بالا رفتن سن‌تان دیگر نتوانید نقش دخترهای جوان را بازی كنید؟

نه؛ من واقعا نگران نیستم؛ نه در زندگی شخصی و نه در زندگی حرفه‌ای دلواپس این نیستم كه وارد 42 سالگی شدم. به نظرم كسی كه تنها دغدغه‌اش در سن و سالش خلاصه می‌شود، چیز زیادی از زندگی نمی‌داند و از عمرش به اندازه كافی لذت نبرده. فیلم خوب ندیده، كتاب نخوانده و معاشرت‌های مناسب نداشته است و به خودش شادی هدیه نداده. اگر شما این كارها را انجام داده باشید دیگر نگران سن و سال‌تان نیستید و هر سالی را كه از عمرتان می‌گذرد برگی زرین می‌دانید و معتقدید كه آن را با بهای تجربه به دست آورده‌اید.


شما در بخشی از صحبت‌های‌تان به این موضوع اشاره كردید كه ترس از بالا رفتن سن ریشه فرهنگی دارد؟

بله؛ متاسفانه همین‌طور است. متاسفانه برخی باورهای اشتباه برای خانم‌ها گلدن‌تایم یا همان زمان طلایی را قائل می‌شود و به آنها تلقین می‌كند وقتی به 40سالگی برسند دیگر مانند دوران 20 سالگی‌شان جذاب نیستند. به هر حال نمی‌توان این نكته را نادیده گرفت كه جوانی نوعی زیبایی را با خود به همراه دارد. این موضوع شامل زن یا مرد نمی‌شود، منتها نكته‌ای كه وجود دارد این است كه افراد وقتی دوره جوانی را پشت سر می‌گذارند، نباید نسبت به ظاهرشان بی‌اعتنا شوند و ورزش را رها كنند و به تناسب اندام‌شان اهمیت ندهند. طبیعی است وقتی افراد مرتب ورزش كنند، تغذیه مناسبی داشته باشند و به پوست‌شان رسیدگی كنند می‌توانند پیری ظاهری را حداقل به تعویق بیندازند. به هر حال ما باید یاد بگیریم برای خودمان در هر سن و شرایطی ارزش قائل باشیم.

پس شما راه به تعویق انداختن پیری را توجه به ظاهر و باطنی به شكل همزمان  می‌دانید؟

دقیقا، به نظرم افرادی كه نسبت به ظاهرشان بعد از مدتی بی‌اعتنا می‌شوند، به نوعی به خودشان توهین می‌كنند. بعضی از افراد با گذر از 30 سالگی، دور هیجانات را خط می‌كشند و عملا خودشان را از شادی بازنشسته می‌كنند. در حالی كه فكر می‌كنم اهمیت دادن به ظاهر افراد را شارژ می‌كند و باعث می‌شود آنها همواره حس جوانی و زیبایی داشته باشند.

تا به حال به این فكر افتاده‌اید برای اینكه خودتان را جوان‌تر نشان دهید به جراحی، تزریق، بوتاكس یا. . . روی بیاورید ؟

نه؛ این موضوعات برای من بیشتر خنده‌دار است. هر چند دوست دارم پیری را به تعویق بیندازم اما اصلا اهل استفاده از آمپول و جراحی نیستم. من به هر خطی كه در صورتم وجود دارد با لبخند و احترام نگاه می‌كنم و آنها را یادگاری از یك تجربه شیرین می‌دانم و با خودم می‌گویم وای سحر چقدر روز‌های سخت و شیرین را پشت سر گذاشتی و حالا باید بیش از هر زمان دیگری قدر این تجربیات را بدانی. شاید به همین خاطر است كه برای دیدن 60 یا 80 سالگی‌ام بی‌تابم.

ولی نمی‌توان منكر این موضوع شد كه اكثر مردم دنیا به دنبال اكسیر جوانی می‌گردند و حفظ آن را مانند یك گنج دست نیافتنی می‌دانند.

بله اما معتقدم كه باید ذهن‌ها را فراتر كرد. من معتقدم در ذات جوانی نوعی زیبایی وجود دارد. اگر افراد در دهه 20 و 30 زندگی‌شان زیبا هستند، این زیبایی هنر نیست چون بر گرفته از سن و سال و جوانی‌شان است، مهم این است كه شما در دهه 40 و 50 زندگی‌تان همچنان زیبا باشید و این زیبایی تنها در ظاهرتان نباشد بلكه در رفتار و نوع عملكردتان وجود داشته باشد.

بزرگ‌ترین تغییر كه در سحر 40 ساله رخ داده چه چیزی است؟

از 20 سالگی من 22 سال گذشته است و بی‌تردید طی این دو دهه تغییرات زیادی كردم كه برخی از آن به موقعیت حرفه‌ای و مالی من باز می‌گردد. در طول این سال‌ها توانستم به آن چیزی كه دوست دارم، دست یابم و از این بابت بسیار خوشحالم.

با این اوصاف شما در مسیر آرزوهای‌تان حركت كردید؟

همین‌طور است من همواره دوست داشتم بازیگر شوم و خوشبختانه این اتفاق در مورد من رخ داد و به قول خودتان توانستم در مسیر آرزوهایم قدم بردارم. حس كم نظیری است كه آدم‌ها به آن چیزی كه دوست دارند دست پیدا كنند و از موقعیتی كه در آن قرار دارند، لذت ببرند.

شما در 42 سالگی هنوز مجرد هستید و ازدواج نكردید. بسیاری از خانم‌ها وقتی در این سن هنوز شریك مورد نظرشان را انتخاب نكرده‌اند، احساس عدم اعتماد به نفس می‌كنند؟

به نظرم نباید این‌طور باشد. ازدواج نكردن نباید به معنای نداشتن فرصت یا سرخوردگی باشد. وقتی شما در 40 سالگی  ازدواج نكرده‌اید، نشان می‌دهد كه در این موضوع كمی سختگیر بودید و مسائل كاری و تحصیلی‌تان در اولویت قرار داشت یا اینكه فرد مورد نظرتان را نتوانستید پیدا كنید. به همین خاطر نباید به خاطر ترس از تنهایی یا اینكه سایر دوستان‌تان متاهل شدند و شما هنوز مجردید، تن به هر ازدواجی بدهید بلكه باید همچنان در مقام یك انتخابگر باشید. متاسفانه بعضی از خانم‌های ما بر اساس متر و معیارهای اشتباهی پای سفره عقد می‌نشینند.

چه متر و معیاری؟

آنها نگاه مادی به ازدواج دارند و به این امید خانه بخت می‌روند كه طرف مقابل‌شان آنها را به لحاظ مالی مورد حمایت قرار دهد. یك زن باید در درجه اول استقلال داشته باشد. این مستقل بودن در همه موارد حتی مسائل مالی هم باید باشد. وقتی شما دست‌تان در جیب خودتان است، عزت نفس بیشتری دارید و دیگر حاضر نیستید با انگیزه مالی ازدواج كنید. پس ازدواج برای‌تان از سر عشق و علاقه اتفاق می‌افتد.

در كنار همه این مسائل بعضی از دخترها هستند كه دوست دارند خودشان را در لباس عروسی ببینند و به خاطر این رویا تن به ازدواج می‌دهند. شما هیچ‌وقت رویای پوشیدن لباس عروس را نداشتید؟

نه؛ برای من هیچ‌وقت پوشیدن لباس عروس و گرفتن جشن عروسی رویا نبود. همیشه دوست داشتم به جای اینكه خودم را در مقام یك عروس زیبا متصور شوم، در مقام یك زن موفق ببینم. هر چند كه هیچ‌گاه مخالف ازدواج و مسائلی از این دست نبودم بلكه همواره از آن هم استقبال می‌كنم اما برگزاری جشن‌های عروسی مفصل همیشه در نظرم یك بریز و بپاش اضافی بود كه به راحتی می‌شد از آن صرفنظر كرد. به نظرم این موضوع بیشتر جنبه شخصی دارد.

شاید به خاطر همین موضوع بود كه ازدواج نكردید؟

شاید؛ فكر می‌كنم ازدواج از آن چیزهایی است كه ارتباط زیادی با سن، موقعیت یا هر چیز دیگر افراد ندارد و در شرایطش رخ می‌دهد و از این جهت نمی‌توان برنامه‌ریزی منظمی در مورد زمان وقوع آن و شرایطش داشت.

با این اوصاف گاردی نسبت به ازدواج ندارید؟

البته كه ندارم؛ منتها سعی می‌كنم در مورد آن عاقلانه رفتار كنم. هیچ‌وقت منتظر ازدواج نبودم چون اگر بودم قطعا سال‌ها پیش این اتفاق در موردم رخ می‌داد. معتقدم كسی كه وارد زندگی من در مقام همسر می‌شود باید باعث آرامش و رشد من شود.
سینما خبر

بازدید : 57 تاریخ : جمعه 22 آبان 1394 زمان : 18: نویسنده : abi-spotr نظرات ()

فروش چراغ قوه پلیسی 8000w شارژی

قيمت دوربين شکاري
باند کوچک رم خور

می خواهیم جدیدترین و پر فروشترین مدل چراغ قوه پلیسی را خدمتتان معرفی کنیم.چراغ قوه پلیسی CREE LED 8000W با برد واقعی 800 متر در شب

وقتی اسم چراغ قوه را میشنویم یاد چراغ قوه های قدیمی لامپی ساده می افتیم که جلوی پایمان را روشن می کرد.ولی با پیشرفت تکنولوژی چراغ قوه ها نیز پیشرفت کرده و هم اینک نسل جدید چراغ قوه های حرفه ای ، شکاری با تکنولوژی CREE LED وارد بازار شده اند که بدلیل قدرت پرتو نور استثنائی قابل مقایسه با چراغ قوه های سنتی نیستند

پرداخت اینترنتی وجه این کالا = دریافت یک عدد کیف پول آلوما والت اصل بعنوان اشانتیون

یا + تخفیف در خرید نقدی ( 42 هزار تومان )

مشخصات چراغ قوه پلیسی CREE LED 8000W

چراغ قوه پلیسی CREE LED 8000W از جنس آلیاژ آهنی و ضد زنگ بوده و در مجاورت آب زنگ نمی زند.بدنه آن از سه قسمت فلزی تشکیل یافته که بر روی هم سوار می شود

لنز یا عدسی چراغ قوه CREE LED 8000W قابل تعویض میباشد.LED چراغ قوه نیز قابلیت تعوض را دارد.دارای دیمر بر روی بدنه میباشد که بطریق ان قادر خواهید بود، پرتو نور چراغ قوه را کنترل و مدیریت نمائید و پرتو نور خطی مستقیم یا نور پحش شده وسیع را داشته باشید. این چراغ قوه پلیسی شارژی انرژی مورد نیاز را از طریق یاطری قدرتمند شارژی 4200 میلی آمپر ساعت تامین می کند که شاژر آن نیز در قسمت بدنه تعبیه گردیده است و نیازی به شارژر خارجی ندارد.البته جهت مواقع ضروری دسترسی برای شارژ از طریق فندکی خودرو یا برق شهری مهیا نیست، یک حشاب حاوی 3 عدد باطری معمولی در نظر گرفته شده که در سفرهای طولانی در بیابان و کوه و .... بدرد میخورد.دارای یک شارژر فندکی ماشین جهت شارژ در خودرو میباشد.یکعدد اداپتور نیز درون پکیج چراغ قوه پلیسی CREE LED 8000W موجود میباشد.پکیج این چراغ قوه پلیسی در قاب مخصوص ویژه مسافرت ارائه میگردد

کارائی چراغ قوه پلیسی CREE LED 8000W

این نوع چراغ قوه پلیسی،شکاری که برای مسافرت و کوهنوردی و بیابانگردی و غارنوردی و ماهیگیری و شکار ... مناسب میباشد، 800 متر برد دارد و دارای دیمر بوده و در 3 حالت پرتو نور ایجاد میکند. پرتو نور ثابت ،پرتو نور چشمک زن،پرتو نور علامت دهی .

پرتو نور خطی ایجاد شده با این چراغ قوه پلیسی همانند پرتو لیزری متراکم و در جهت مستقیم بوده و قابلیت تنظیم جهت متمرکز نمودن یا پخشش نور را دارد

قیمت چراغ قوه پلیسی

قیمت خرید اینترنتی چراغ قوه پلیسی ، شکاری CREE LED 8000W در بسته بندی اصلی و همراه با کلیه لوازم ذکر شده در بالا 475000 ریال معادل 47 هزار و پانصد تومان میباشد خرید اینترنتی و پرداخت اینترنتی وجه این کالا = دریافت یک عدد کیف پول آلوما والت اصل بعنوان اشانتیون

تصویر اشانتیون

نحوه سفارش چراغ قوه پلیسی

جهت سفارش کالا و پرداخت اینترنتی و دریافت اشانتیون مربوطه بر روی دگمه پرداخت اینترنتی و همچنین اگر قصد دارید پس از دریافت کالا بدون اشانتیون مبلغ را به مامور پست پرداخت نمائید، بر روی دگمه خرید کلیک نمائید

ضمنا با کلیک بر روی خرید نقدی زیر و بشرط واریز اینترنتی وجه فاکتور نیز پک کامل چراغ قوه 8000w را میتوانید به قیمت 42 هزار تومان خریداری فرمائید

خرید چراغ قوه پلیسی

قیمت همین چراغ قوه در سایتهای دیگر بالای 90 تومان میباشد

سایت نمونه با قیمت 90 تومان

در صورتیکه میخواهید چراغ قوه پلیس با قدرت بالاتر از 8000w خریداری فرمائید ، چراغ قوه پلیس حرفه ای پرقدرت 10000w را بشما پیشنهاد میکنیم که در لینک زیر توضیحات کامل کالا را میتوانید ملاحظه فرمائید

چراغ قوه پلیس 10000w

اگر به طبیعت گردی و بیابانگردی و کوهنوردی و یا شکار علاقمند هستید، توصیه میکنیم حتما راهنمای انتخاب دوربینهای دوچشمی حرفه ای را مطالعه فرمائید

با کلیک برروی لینکهای زیر مطالب مربوطه را مطالعه خواهید فرمود

بازدید : 90 تاریخ : شنبه 23 آبان 1394 زمان : :52 نویسنده : abi-spotr نظرات ()

ام پی تری پلیر آیپاد شافل lcd دار

چراغ قوه پليسي
ژل کفش افزایش قد

ام پی تری پلیر آیپاد

کوچکترین ام پی تری پلیر جهان با صفحه نمایش

ام پی تری پلیر آیپاد شافل که خدمتتان معرفی میگردد علاوه بر اینکه همانند ام پی تری پلیرهای آیپاد شافل دارای امکانات است، دارای صفحه نمایش نیز میباشد

معرفی ام پی تری پلیر آیپاد شافل دارای صفحه نمایش

پخش موزیک MP3 با کیفیت صدای فوق العاده عالی

قابل استفاده برای پادکست ها و Audio Books

طراحی زیبا، سبک و بسیار کم حجم

با پوشش آلومینیوم درخشان در 4 رنگ مختلف

دارای کلید Voice Over برای شنیدن اسامی لیست پخش و سوئیچ بین آنها

مجهز به رادیوی قدرتمند

مجهز به USB داخلی برای انتقال فایل های صوتی

همراه با گیره متصل شونده به لباس

دارای سنسور شتاب سنج

با بسته بندی مناسب

ام پی تری پلیر آیپاد شافل دارای صفحه نمایش امکان گوش کردن به صدها آهنگ را با کیفیت صدای عالی فراهم میکند. پخش کننده ای که بعنوان کوچکترین مدل از محصولات اپل در زمینه پخش موسیقی نیز لقب گرفته است. از سال 2005 تاکنون سه نسل از این مدل عرضه شده که مدل کنونی نسل سوم آن است که کوچکترین مدل میباشد که کمتر از 13 گرم وزن دارد و کوچکتر از یک قوطی کبریت است

ام پی تری پلیر آیپاد شافل دارای صفحه نمایش دکمه هایی جهت کنترل دارد. این کلیدها امکان تنظیم صدا، تغییر آهنگ و حتی تغییر لیست آهنگ را به شما میدهند

قیمت این ام پی تری پلیر زیبا و سبک و کوچک فقط 21 هزار تومان میباشد و شما براحتی میتوانید با کلیک بر روی دگمه خرید اقدام به سفارش و نیز پرداخت پس از تحویل کالا نمائید

خودکاراشانتیون این محصول

در صورتیکه تمایل به پرداخت اینترنتی وجه کالا دارید میتوانید ضمن پرداخت اینترنتی وجه کالا از یکعدد اشانتیون که خودکار نامرئی جادوئی یا خودکار تقلب میباشد، نیز بهره مند شوید


بازدید : 71 تاریخ : شنبه 23 آبان 1394 زمان : 11: نویسنده : abi-spotr نظرات ()

خرید اینترنتی لباس اسپایدرمن یا مرد عنکبوتی

چراغ قوه پلیس زوم دار
دوربين شکار

لباس مرد عنکبوتی

ست لباس اسپایدرمن یا لباس مرد عنکبوتی

سه نوع ست لباس مرد عنکبوتی در فروشگاه اینترنتی بتی عرضه میگردد

لباس مرد عنکبوتی

1 ست لباس کامل مرد عنکبوتی

2 ست لباس و کمر + نقاب صورت + دستکش پرتاب تور عنکبوتی

3 ست لباس و کمر + نقاب صورت + دستکش پرتاب تور عنکبوتی + ساعت بزرگ پروژکتوری که هم ساعت کامپیوتری واقعی و هم اسلایدر عنکبوتی میباشد

در این قسمت ست لباس مرد عنکبوتی خدمتتان ارائه میگردد و نیز جهت مشاهده سایر مدلهای ست لباس بچه گانه میتوانید برروی همین لینک کلیک نمائید

ست لباس مرد عنکبوتی

لباس مرد عنکبوتی یا اسپایدرمن

این ست لباس شامل لباس های مرد عنکبوتی میشود و همانند تصویر در رنگ قرمز و آبی میباشد و در سایز های اسمال و مدیوم و لارج موجود میباشد و برای آقا پسرهای 3 تا 9 سال مناسب میباشد

تعیین سایز برحسب جثه افراد متفاوت میباشد ولی برای افراد با جثه معمولی بشرح ذیل میباشد

سایز اسمال برای 3 تا 5 سال

سایز مدیوم برای 5 تا 7 سال

سایز لارج برای 7 تا 9 سال

قیمت جدید ست لباس مرد عنکبوتی 28 هزار تومان میباشد

در صورت واریز اینترنتی وجه ست لباس مرد عنکبوتی یکعدد ساعت بزرگ پروژکتوری مرد عنکبوتی که هم ساعت واقعی کامپیوتری و هم پروژکتور تصاویر مرد عنکبوتی میباشد بعنوان اشانتیون تقدیم خواهد شد

بازدید : 779 تاریخ : شنبه 23 آبان 1394 زمان : 11: نویسنده : abi-spotr نظرات ()

ادکلن مردانه اسپورت INVITATION آبی

چراغ قوه تلسکوپی
گن سینه

ادکلن مردانه INVITATION آبی

ادکلن مردانه INVITATION آبی

محصولی جدید از شرکت EMPER می باشد که برای آقایان با وقار تولید شده است

این ادکلن مردانه جدید تند و تلخ بوده و برای میهمانی های رسمی بسیار مناسب میباشد

گروه بویایی آن رایحه چوبی معطر میباشد

میزان ماندگاری آن 3 تا 6 ساعت میباشد و میزان پراکندگی متوسطی دارد

ادکلن Invitation

رایحه اولیه : ترنج ، لیمو ، گشنیز ، بهار نارنج

رایحه میانی : اسطوخودوس ، گل شمعدانی ، نعناع ، چوب ساج

رایحه انتهائی : عنبر ، گلسنگ ، مشک ، وانیل

انتخاب آقایان خوش پوش و متین

ادکلن مردانه INVITATION آبی

بازدید : 90 تاریخ : شنبه 23 آبان 1394 زمان : 13: نویسنده : abi-spotr نظرات ()

خرید ترازوی جیبی دیجیتال زرگری 500 گرمی

چراغ قوه پليسي
دوربین دوچشمی دید در شب

ترازوی دیجیتالی زرگری

ترازوی جیبی زرگری یا گرمی محصولی پرکاربرد برای خریدارانی میباشد که لازم است ترازوی خود را بصورت همراه و یا جیبی حمل نمایند

ترازوی جیبی دیجیتالی زرگری سری MH قادر است با دقیت بسیار زیاد تا حداکثر 500 گرم را اندازه گیری نماید

ترازوی جیبی

این ترازو قادر است اشیا زیر یک گرم را بر حسب واحدهای gn,ct,oz اندازه گیری و ثبت نماید

توزین بر حسب 4 واحد اندازه گیری g, gn,ct,oz صورت میگیرد

وزن خود ترازوی دیجیتالی زرگری 126 گرم میباشد

دارای درپوش بیرنگ مخصوص همانند تصویر بالا میباشد که هم بعنوان کاور جهت محافظت دگمه های ترازو استفاده میشود و هم در مواقع لازم میتوانید بعنوان وسیله کاربردی و بصورت کفه ترازو جهت توزین اشیا دیگر بکار ببرید

ترازوی گرمی

مشخصات تکمیلی ترازوی جیبی دیجیتالی گرمی بشرح زیر میباشد

Place of Origin: Guangdong China (Mainland) Brand Name: HD Model Number: Mh-series
Type: Pocket Scale Power Supply: 2*AAA dry batteries Display Type: LCD display
Rated Load: 500g Accuracy: 0.1g weighing capacity option 5: 500g*0.01g
weighing capacity option 1: 500g*0.1g weighing capacity option 2: 300g*0.1g weighing capacity option 3: 200g*0.01g
weighing capacity option 4: 100g*0.01g weighing units: g, gn,ct,oz modes: units, pcs, on/off,light, tare
product size: 118(L)*80(W)*23(H)mm product weight: 126g platform: stainless steel

ترازوی دو صفر

قیمت خرید اینترنتی ترازوی دیجیتالی زرگری 500 گرمی مبلغ 29 هزار تومان میباشد

خریدار گرامی ، فروش اینترنتی بدو روش زیر انجام می پذیرد:

شما خریدار عزیز میتوانید با کلیک بر روی دگمه خرید بالا اول کالای خود را سفارش داده و در حین تحویل کالا مبلغ فاکتور را به مامور پستی پرداخت نمائید که در اینصورت تخفیفی شامل حال خریدار نمیشود

روش دوم نیز اینست که در صورت اطمینان با کلیک بر روی گزینه پرداخت اینترنتی زیر ضمن تکمیل فرم سفارش خرید کالا مبلغ فاکتور را بصورت اینترنتی پرداخت و کالای خریداری شده را بهمراه یکعدد کیف کارتهای اعتباری آلوما والت اصل ( اشانتیون ) دریافت نمائید

فروشگاه اینترنتی بتی عرضه کننده انواع محصولات لاغری ، لیزر ، لوازم شکار ، دوربینهای شکاری ، گن های لاغری مردانه و زنانه اسلیم لیفت ، دستگاه طراحی ناخن و گیره بینی ، لوازم جانبی خودرو و موبایل ، وسایل جالب اینترنتی چراغ قوه های پلیسی حرفه ای و قوی ، انواع شامپوهای رنگ کننده مو و غیره

شما خریدار گرامی را به بازدید از محصولات زیر نیز دعوت مینمائیم

دوربین شکاری ام پی تری پلیر لیزر سبز حرارتی دستبند مغناطیسی

بازدید : 94 تاریخ : شنبه 23 آبان 1394 زمان : 15: نویسنده : abi-spotr نظرات ()

ادکلن مردانه Carolina Herrera 212 اورجینال

لیزر سبز
چراغ قوه های حرفه ای

ادکلن مردانه Carolina Herrera 212 اورجینال

ادکلن مردانه Carolina Herrera 212 اورجینال محصول Alberto Morillas کشور آمریکا

ادکلن 212 مردانه

اصولا ما انسان‌ها دوست داریم خاص باشیم. دوست نداریم جزوی از الگوهای رایج اجتماع شویم که در انتخاب آن‌ها کوچک‌ترین سهمی نداشته‌ایم. دوست داریم به دیگران ثابت کنیم که شخصیت‌مان جدای از دیگران و جدای از چیزی است که برای جامعه ترسیم شده است. برای این هدف، لباس مناسب خودمان را پیدا می‌کنیم؛ نحوه‌ حرف زدن‌مان را بر حسب شخصیت‌مان شکل می‌دهیم؛ و در نهایت عطر مخصوص به خودمان را می‌زنیم. طوری که هرگاه بوی عطرمان شنیده شود، دیگران ما را به یاد آورند. در یک کلام عطرها نقش پررنگی در خاص‌تر شدن شخصیت‌مان بازی می‌کنند.
یکی از نتایج همکاری «آلبرتو موریلاس»، «روزندو متیو» و «آن گاتلیب» با «Carolina Herrera» آمریکایی که در زمینه مد و فشن فعالیت می‌کند، تولید عطرهای مردانه «Carolina Herrera 212» است. رایحه این عطر با بوی فلفل، گریپ‌فروت، ترنج، اسطوخودوس، و برگ‌های گیاهان شروع شده، از زنجبیل، روناسیان، بنفشه و سالویا گذشته و به رایحه خس خس، مشک، گایاک، چوب صندل سفید و لادن می‌رسد. رایحه این عطر، در مجموع حس غذاهای تند و تازه را به ما می‌دهد.

ادکلن مردانه 212

این ادکلن مردانه محصول کشور امریکا بوده و دارای مشخصات زیر میباشد

نوع Eau De Toilette

رایحه مناسب مردان

نوع رایحه تلخ خنک

ساختار رایحه ادویه گیاهان معطر

نت آغازی: گریپ فروت، غلات، ترنج، اسطوخودوس و نت‌های سبز

نت میانی: زنجبیل، فلفل سبز، مریم گلی و بنفشه

نت انتهایی: مشک، خس خس، چوب گایاک و چوب صندل

محصول کاملا اصل و 50ML میباشد

عکس ادکلن 212

بازدید : 75 تاریخ : شنبه 23 آبان 1394 زمان : 16: نویسنده : abi-spotr نظرات ()

t ژل افزایش قد بتال اصل 5 سانتی

وبلاگ ها
انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران - صفحه اصلی


gfdsgdtwfgf

ژل افزایش قد

خرید ژل افزایش قد

روشهای مختلفی افزایش قد مطمئنا پر هزینه و اکثرا بدون نتیجه می باشد اگر شما هم روشهای موجود را استفاده و به نتیجه دلخواه نرسیده اید و یا قصد افزایش قد جهت تناسب اندام را دارید بشما پیشنهاد خرید ژل افزایش قد بتا اصل با قابلیت افزایش فوری و تضمینی قد تا 5 سانتیمتر را میدهیم

ژل افزایش قد بتال اصل از جنس سیلیکون مرغوب و با انعطاف مناسب و بدون چسبندگی بوده و کافیست ژلهای افزایش قد را در کف کفش هایتان قرار دهید تا قد شما را افزایش دهید توجه فرمائید که استفاده از ژل افزایش قد با دمپائی و کفش های راحتی که پاشنه آنها کوتاهتر از کفش های معمولی میباشد مقدور نمیباشد و شما با استفاده ژل افزایش قد در کف این نوع کفش ها احساس راحتی نخواهید نمود

استفاده از زل افزایش قد در کف کفش هائی که پاشنه معمولی دارند تا 3 سانتیمتر پیشنهاد می گردد یعنی اگر کفش معمولی دارید و میخواهید ژل افزایش قد استفاده نمائید فقط 3 ژل افزایش قد را در کف کفشتان قرار دهید و در صورتیکه از کفش پاشنه بلند استفاده می نمائید 5 عدد ژل افزایش قد را درون کفش قرار دهید تا افزایش قد بمقدار 5 سانتیمتر صورت پذیرد

البته شما خریدار عزیز میتوانید با کفش معمولی هم 5 عدد ژل افزایش قد را در کفش خودتان قرار دهید ولی راحتی لازم را احساس نخواهید کرد پس توصیه ما استفاده 3 عدد ژل افزایش قد در کفش های معمولی و 5 عدد ژل افزایش قد در کفش های پاشنه بلند میباشد

ژل افزایش قد ارائه شده در فروشگاههای اینترنتی ایران در سه مدل ارائه میگردد

1 ژل افزایش قد بتال خارجی در بسته بندی خارجی طلقی دارای 10 عدد ژل افزایش قد با سیلیکون مرغوب و قابلیت انعطاف 40 درصد برنگ کاملا بی رنگ و شفاف قیمت 28 هزار تومان

2 ژل افزایش قد طرح بتال ایرانی در بسته بندی کارتن مستطیلی باریک قرمز رنگ دارای 10 عدد ژل افزایش قد تهیه شده از سیلیکون ایرانی سیلیکون این نوع ژل افزایش قد در مقایسه با ژل افزایش قد بتال خارجی اندکی مات تر از سیلیکون شفاف بتال میباشد قیمت این نوع ژل افزایش قد 16 هزار تومان میباشد

3 ژل افزایش قد تقلبی تولید شده در ایران در بسته بندی کارتن مستطیلی باریک قرمز رنگ دارای 10 عدد ژل افزایش قد با سیلیکون درجه 3 که متاسفانه بدلیل کیفیت بسیار پائین ، سیلیکون ها بهم میچسبند و بدلیل عدم استحکام سیلیکون مذکور ، فرد در حین استفاده بعضا دچار عدم تعادل در راه رفتن می شود که خطرناک میباشد و ممکن است فرد از ناحیه مچ پا آسیب ببیند قیمت این نوع ژل افزایش قد 7 هزار تومان میباشد که فروشگاه بتی از ارائه این نوع ژل افزایش قد معذور میباشد

متاسفانه تشخیص ژل افزایش قد تقلبی و ژل افزایش قد ایرانی 16 هزار تومانی بدلیل تشابه بسته بندی مشگل بوده و فقط در مقایسه در کنار هم کیفیت بسیار نامرغوب سیلیکون آن را که بهم میچسبند، متوجه خواهید شد

پیشنهاد ما فقط ژل افزایش قد بتال اصل خارجی با بسته بندی طلقی با سیلیکون آلمانی میباشد که هیچ نوع مشگلی در راه رفتن ایجاد نمی کند و به مفاصل پای شما و رباط های آن فشار وارد نمی سازد

مواظب باشید که چند هزار تومان پائین بودن قیمت کالا شما را ترغیب و سلامتی تان را به خطر نیاندازد

jhfjf

بازدید : 206 تاریخ : سه شنبه 16 مرداد 0 زمان : 11:33 نویسنده : abi-spotr نظرات ()
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

تبر
آمار سایت
 • کل مطالب : 210
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 21
 • آی پی دیروز : 25
 • بازدید امروز : 111
 • باردید دیروز : 45
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 111
 • بازدید ماه : 1,087
 • بازدید سال : 20,724
 • بازدید کلی : 145,622
 • مطالب